1 червня Вічевий Майдан на майже 3 години перетворився у дитячу творчу майстерню. Тут і танці, і спів та інструментальна музика, а також процес роботи юних художників.
Усі 7 шкіл естетичного виховання міста з нагоди Дня захисту дітей вийшли на вулицю, щоби показати свої вміння та долучити до позашкільної освіти чим більше малюків.
«Всі естетичні школи міста можуть зібратися в центрі міста і показати, чого вони навчилися. І не лише презентувати, але й загітувати діток і батьків. Дітки подумають, де б вони хотіли навчатися, в якій естетичній школі. У нас 7 естетичних шкіл. З них 5 музичних шкіл, є хореографічна і художня школа. Сьогодні долучилися бібліотечні установи, тому що ми хочемо, щоби наші діти в літній період відвідували бібліотеки», — розповідає директорка Департаменту культури Надія Загурська.
Біля юних художників грають юні музиканти. Як на народних, так і класичних інструментах. Учні музичної школи №3 демонструють свої таланти та закликають однолітків поринути у світ музики.
«Наші учні нашої музичної школи хочуть поділитися своїми досягненнями, зацікавити інших дітей, щоби вони також мали можливість прийти в нашу школу, навчитися, стати творчими, стати музикантами або просто для себе. Знаємо, що зараз непростий час, але діти потребують уваги», — впевнена директорка Івано-Франківської музичної школи №3 Галина Викалюк.
Юна художниця Богдана Фарбішевська вже 3 роки вчиться гарно малювати. Вона третьокласниця Івано-Франківської художньої школи. Каже, навчання подобається, адже дівчина розвивається одразу у кількох напрямках мистецтва.
«Насправді переваг є дуже багато. В нас є такий предмет як історія мистецтв. Там нам дуже багато розказують про художників, самі стилі. В нас є такий предмет як скульптура, де ми вчимося ліпити з пластиліну. Ну і, звичайно, рисунок та композиція. Нас там вчать малювати як з олівцями, так і самим кольором. Взагалі дуже класно», — розповідає про своє навчання в дитячій художній школі Богдана Фарбішевська.
Навіть в умовах війни такі заходи для дітей важливі, переконаний міський голова Руслан Марцінків. Він прийшов на дитяче свято привітати усіх франківських малюків із Днем їх захисту.
«Діти мають мати дитинство, тому наші Департамент культури, Департамент освіти, Служба у справах дітей постаралися, аби сьогодні було багато заходів. І дітки з радістю беруть участь у майстер-класах, показують своє мистецтво, чого вони навчилися. І це є дуже важливо, що завдяки нашим захисникам в українському тилу діти можуть мати таку можливість виступати, показати своє мистецтво», — впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Своєрідний День відкритих дверей усіх естетичних шкіл Івано-Франківська припав до душі тим, хто ще обирає, чим би зайнятися з нового навчального року. Одні прийшли послухати чи подивитися таланти однолітків, інші – взяти участь у щорічних дитячих розвагах.
«Багато виступають, є майстер-класи. Мені подобається», — каже 11-річний Вадим Хвалковський.
«А я хочу грати на музичних інструментах. Я вже ходила в художню школу, мені також там сподобалось», — говорить 8-річна Ангеліна Шикор.
Діти тішаться та самостійно обирають, чим вони хочуть займатися та ким ставати у майбутньому. Це і є перевага цього покоління, впевнена народна депутатка України Оксана Савчук. Вона долучилася до привітань малечі і зазначила, — незалежне та вільне юне покоління зараз – це добрі патріоти у майбутньому.
«Бачачи те, як дуже часто в Парламенті дискутуємо на здавалось би усталені теми, я розумію, що не всі в дитинстві читали багато книжок і правдиву історію. Тому я тішуся, що в нас в Івано-Франківську ми даємо дитині можливість розкрити різні таланти, а головне, — показуємо, хто ми є, які наші традиції, і створюємо їм такий світ, де вони можуть сформувати себе, в першу чергу, як патріота свого міста і як патріота своєї країни», — переконана народна депутатка України Оксана Савчук.