Майже пів тисячі нагород, відзнак і дипломів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, сотні презентацій і виставок, і навіть ексклюзивні подарунки для делегацій з-за кордону та столичних гостей – усе це про гурток «Умілі ручки» Центру позашкільної роботи у Жмеринці.
У цьому році виповнюється рівно 20 років з моменту заснування гуртка, і за цей час жмеринчани встигли стати улюбленцями усіх міжнародних конкурсів.
Оксана Паславська
«За останні 4 роки у нас 450 нагород, з них 4 міжнародних гран-прі. Дітям подобається брати участь у конкурсах і фестивалях в Болгарії та Грузії, і дітей часто там зустрічають з теплими словами: «О! Це Жмеринка приїхала! Вони знають, що наші роботи представлені на високому рівні, і тому наші діти отримують найвищі нагороди», – розповідає керівник гуртка «Умілі ручки» Центру позашкільної роботи Оксана Паславська.
Виготовлення картин і виробів з манки, фоамірану, шерсті і тканин, розпис писанок у різних техніках, витинанок та вітражний розпис – кожна дитина тут знаходить хобі для душі. Але найулюбленішим заняттям усіх гуртківців є виготовлення ляльок-мотанок, які з давніх-давен вважаються оберегами українців.
«Під час занять у гуртку я виготовила більше 50 ляльок мотанок у різних техніках. Часто брала участь у майстер-класах майстринь в Івано-Франківську, представляла роботи на різних конкурсах», – розповідає Дарія Матвійчук і демонструє папку із численними дипломами, грамотами і подяками.
Керівник гуртка «Умілі ручки» Оксана Паславська розповідає, що діти вміють виготовляти різні мотанки, кожна з яких має різне значення і несе у собі особливу енергетику.
«У кожній хаті завжди колись зберігалися ляльки мотанки, зроблені власноруч. Основну роль, яку відіграють ляльки-мотанки: оберіг або іграшка. Є ляльки-благополучниці з монеткою для добробуту в оселі, є ляльки-подорожниці, які брали з собою в дорогу. Є серед ляльок обереги давньослов’янського періоду та трипільської культури, які мають характерні особливості: натуральні матеріали з дерева, металу і льону», – говорить пані Оксана.
Під час захисту своїх робіт на конкурсах дівчаткам доводиться захищати свої роботи, і часто відповідати на запитання від журі. Одним із найчастіших є: чому ляльку не можна робити з обличчям?
Чому хрест замість обличчя?
«На ляльці не можна робити очі, бо з давніх-давен вважалося, що через очі може вселитися нечиста сила, і вона приноситиме нещастя власнику ляльки, а хрест – символ добра, сонця, віри, світла. Він завжди оберігає та допомагає людині», – розповідає Дар’я Матвійчук.
Дівчатка Оксана Студінська та Світлана Вишневська займаються гуртковою роботою вже 7 років, спробували свої здібності у різних видах народної творчості, а зараз удосконалюють свої вміння у новітній техніці сухого валяння шерсті, завдяки якій виходять дивовижні м’які іграшки.
Жодне свято у нашій громаді не проходить без майстер-класів та виставок гуртківців Центру позашкільної роботи.
Навіть на офіційних зустрічах представники влади висловлюють своє захоплення творчістю вихованців ЦПР, а вироби часто стають неймовірними подарунками для поважних делегацій з-за кордону.
Щороку центральна площа Миру уквітчується неймовірними роботами талановитих вихованців та їхніх педагогів. Усього гуртковою роботою у Центрі охоплені майже 1000 дітей Жмеринської громади.
Більше подробиць – у нашому відео
Кожна робота вражає своєю індивідуальністю та майстерністю. Багато уваги приділяють патріотичному вихованню і створенню робіт на тему української культури, історії, звичаїв і традицій. Гурток «Умілі ручки» працює на базі ЦПР і школи №6, заняття для діток є безкоштовними.