Про формування територіальної оборони говориться не вперше. Адже це надзвичайно важливий підрозділ задля забезпечення життєдіяльності міста в умовах надзвичайних ситуацій.
Тероборона — це окремі війська у складі Збройних сил, чиє основне завдання — захищати від ворога місто, критичну інфраструктуру, виявляти диверсантів, які можуть працювати в місті. Впродовж останнього часу актуальність у формуванні тероборони суттєво зросла. А з ініціативи міського голови Руслана Марцінківа, військовослужбовцям, що укладуть контракт та вступлять до тероборони виплатять 20 тисяч гривень так званих «підйомних».
А про головні завдання, як потрапити та що чекає на добровольців розповів командир бригади територіальної оборони, підполковник Юрій Копадзе.
Що таке тероборона та коли почне діяти?
Тероборона діяла і досі. А вже з січня цього року в області сформовані 8 військових частин територіальної оборони. Батальйон створений також і у Франківську. Та визначені 12 основних завдань для забезпечення життєдіяльності нашого міста. У законі чітко прописана побудова територіальної оборони: це військова складова, військово-цивільна та цивільна складова.
– Військова складова – включає органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони.
– Військово-цивільна складова – включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони.
– Цивільна – включає державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони.
А основне завдання в максимально стислі терміни організувати роботу, забезпечити необхідними запасами та підготувати населення до територіальної оборони.
Де буде розміщуватися?
У мирний час штат бригади налічував 20 чоловік. Але вже зараз кількість становитиме – 400 осіб. В місті дислокується управління бригади і міського батальйону. Зараз маємо на приміті декілька варіантів, де можна було б розмістити батальйони тероборони. Наразі опрацьовують оптимальне розташування для дислокації.
Як формується тероборона?
Військовослужбовці поділяються на діючих військових. Це зараз 400 людей ЗСУ. Вони несуть службу щоденно. А також резервісти – 4000 тисячі людей. Це люди, які живуть звичним, цивільним життям. Але у випадку спеціального періоду, призивається на збори чи службу в лави ЗСУ. Їх викликають 1 чи 2 рази у місяць на Полігон аби вдосконалити навички бойової, медичної підготовки.
Які обмеження та вимоги?
Це можуть бути жінки та чоловіки. Військовозобов’язані та ті, хто не стоїть на обліку. Процедура спрощена, не треба бігати по кабінетах. Обмежень немає. До служби у резерві дозволено залучати й в тому числі людей, які мають інвалідність.
Офіцерський склад обмежень щодо служби у резерві не мають. В першу чергу розглядають тих, хто має досвід бойових дій.
Щодо вікових обмежень, то це з 18 по 57 років.
Куди звертатися та яка процедура?
Будь-який громадянин може звернутися до центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат). Там формується облікова картка. Опісля з документами звертається до тероборони, де заключається контракт. Контракт укладається на 3 роки.
Як зв’язатися та дізнатися детальніше?
Телефони, за якими мешканці Івано-Франківської територіальної громади можуть більше дізнатися про службу в бригаді територіальної оборони області, чи у батальйоні територіальної оборони міста:
черговий Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки
0342 75-46-43, – 067 371-01-42
командування батальйону
098 984-38-55, – 066 908-91-65
командування бригади
063 073-25-10