За даними СБУ, кількість чоловіків, які за хабарі отримували штрихкод та уникали мобілізації на Прикарпатті, могла сягати сотню на місяць.
10 Вересня,
2024,
10:37
Прикарпаття
Переглядів: 1261
Фігуранти брали хабарі за видачу документів зі штрихкодом віськовозобов’язаним, котрі не мають відстрочки
Реклама
Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Служба безпеки та Нацполіція викрили трьох посадовців ТЦК на Прикарпатті, які за хабарі видавали військово-облікові документи для ідентифікації в системі «Оберіг».
У результаті комплексних заходів затримано в.о. заступника начальника обласного ТЦК та СП, начальника Калуського РТЦК та СП, а також заступника командира роти охорони цього районного центру комплектування, повідомляє управління СБУ в Івано-Франківській області.
Фігуранти брали хабарі за видачу документів зі штрихкодом віськовозобов’язаним, котрі не мають відстрочки.
При цьому «клієнтам» навіть не потрібно було являтися до ТЦК для оновлення даних — документи виготовляли без особистої присутності військовозобов’язаних.
Вартість такої «послуги» становила 500 доларів.
За даними СБУ, кількість чоловіків, які за хабарі отримували штрихкод та уникали мобілізації на Прикарпатті, могла сягати сотню на місяць.
Співробітники СБУ та слідчі поліції затримали виконувача обов’язків заступника начальника обласного центру комплектування «на гарячому» під час отримання ним одного з грошових траншів хабара.
Посадовець отримав його за виготовлення військово-облікових документів двом мешканцям Косівського району, які підлягають мобілізації.
Начальника Калуського РТЦК та СП співробітники СБУ викрили на отриманні неправомірної вигоди за видачу документів зі штрихкодом для мешканців Калуша.
Командира роти охорони Калуського РТЦК задокументовано на хабарі від ухилянта за видачу йому штрихкоду для ідентифікації в системі «Оберіг», без подальшої мобілізації до ЗСУ.
Загалом співробітники СБУ та поліції провели 18 обшуків у службових кабінетах, помешканнях та автомобілях фігурантів. Під час них виявлено:
- документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів;
- мобільні телефони;
- транспортні засоби, які використовувалися для вчинення злочину.
За інформацією Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, Суми неправомірної вигоди коливалися від 2 000 гривень до 1 000 доларів, залежно від «складності питання».
Оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області та слідчі слідчого управління обласної поліції провели одночасно затримання трьох посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що фігурують в корупційних схемах.
Так, заступника начальника обласного ТЦК затримали неподалік місця роботи. За 1 000 доларів «винагороди» він пропонував безперешкодно отримати код для ідентифікації в системі «Оберіг» чи військово-облікові документи.
За вирішення аналогічного питання його колега — начальник районного ТЦК та СП — також отримав 1 000 доларів, а ось вже заступник командира роти охорони цього ж центру комплектування — понад 18 000 гривень. 2000 гривень — за непритягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та 400 доларів — за надання електронного коду для ідентифікації в системі.
Усім посадовцям слідчі повідомили про підозри за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Нині заступникові начальника обласного ТЦК та начальникові РТЦК обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення 242 000 гривень застави кожному. Щодо третього підозрюваного — триває розгляд клопотання.
За скоєне підозрюваним може загрожувати покарання — позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками УСБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.