Космічна місія дистанційного зондування Землі «Sentinel-2», яка була запущена Європейським космічним агентством (ESA), сфотографувала частину Великого Бар’єрного рифу уздовж східного узбережжя Австралії.
Про це йдеться у пресрелізі ESA, передає Укрінформ.
Ділянка рифу, яка потрапила в кадр «Sentinel-2», є південною його частиною, розташована поблизу узбережжя Шир Лівінгстон у Центральному Квінсленді.
У нижньому лівому куті видно частину материкової частини Австралії та острови. Темно-коричневе море вздовж узбережжя пояснюється опадами у воді.
По центру зображення можна побачити ланцюжок маленьких коралових островів. Блакитні відтінки коралів контрастують з темними водами Коралового моря.
Частина рифу закрита хмарами, які домінують у верхній частині зображення.Зазначається, що сам Великий Бар’єрний риф простягається майже на 2300 км і охоплює площу понад 344 000 кв км (приблизно розмір Італії).
«Це найбільший живий організм на Землі і єдина «жива істота», яку можна побачити неозброєним оком з космосу», – розповіли в ESA.
Читати ще: У частинах Великого Бар’єрного рифу через спеку та шторми загинула велика кількість коралів
Незважаючи на свою назву, Великий Бар’єрний риф – це не один риф, а взаємопов’язана система з близько 3000 рифів і 900 коралових островів, розділених вузькими проходами.
Цей район біорізноманіття – рівний за важливістю дощовим тропічним лісам – містить понад 1500 видів тропічних риб, 400 видів коралів, сотні видів птахів і водоростей і тисячі морських тварин, включаючи акул, барракуд і черепах.
На знак визнання його важливості риф був включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1981 році.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу