Відтак дітей, які певний час з тих чи інших причин не можуть залишаться вдома, доводиться везти у Надвірну чи Верховину, інформують «Вікна».
«Консультуємо багато, але рішення ще ніхто прийняти не наважився», — повідомила Леся Дзундза.
За її словами створити патронатну сім’ю можуть громадяни, які не мають роботи, люблять дітей та мають бажання зробити добру справу. Держава добре підтримує патронатні сім’ї: для вихователя передбачена винагорода у розмірі п’яти прожитих мінімумів для працездатних осіб — зараз це понад 12 тис. гривень. Окрім того на дитину виплачуть 2,5 прожиткових мінімумів на місяць — зараз це близько 6 тис. гривень. Якщо дитина має інвалідність, то сума виплати на неї та винагорода вихователю зростають на 10%.
Патронатна сім’я — це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками. Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі.